5 sposobów na zarabianie pieniędzy z Bitcoinem w Nigerii

Kryptońskie oszustwa są tu zagrożeniem, ale są sposoby, by je wskazać.
Najsłynniejsza waluta cyfrowa świata przeżywa boom w Afryce. Co więcej, największa gospodarka kontynentu – Nigeria – dowodzi, że Bitcoin jest w dużym stopniu wykorzystywany w praktyce.
Przez wieki ludność afrykańska była mocno uzależniona od rządów, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Dodatkowo, takie rozpoczęcie działalności wymagało zazwyczaj dużych nakładów kapitału. Jednak w ciągu ostatnich lat waluty cyfrowe bardzo się zmieniły.

Nigeria zalicza się do krajów o najbardziej pozytywnym bilansie Bitcoinów na świecie, jeśli chodzi o przyjmowanie kryptokurbin. Pokazuje ona największą liczbę wyszukiwań Bitcoinów w Google i generuje największą ilość transakcji BTC na kontynencie. Wielu Nigeryjczyków używa walut cyfrowych w swojej działalności. Każdy, kto ma komputer i połączenie internetowe, może zacząć zarabiać na walutach cyfrowych. Przyjrzyjmy się więc, jak można zarabiać z Bitcoin w Nigerii.

Jak rozpocząć biznes z Bitcoinami?
Jest kilka sposobów, jak zarabiać z Bitcoin’em. Większość z nich nie wiąże się z dużymi inwestycjami, jednak niezbędny jest komputer i połączenie z Internetem. Niektóre z tych sposobów są łatwiejsze niż inne. Ale na początku, wszystkie z nich są dostępne dla każdego, kto ma pasję do Bitcoinów. Oto sposoby na zarabianie pieniędzy z Bitcoinem w Nigerii:

1. Inwestowanie w Bitcoin’a
Prawdopodobnie słyszałeś sławne określenie HODL. Narodziło się ono wraz z pierwszym globalnym boomem Bitcoinów w 2017 roku i od tego czasu stało się slangiem w społeczności kryptońskiej. HODL pochodzi z błędnej pisowni słowa „trzymać“ i oznacza trzymać – kupować i przechowywać krypto walutę dla siebie, zamiast ją sprzedawać.

Właściwie, HODL posiada istotę inwestowania, którą można określić jako „kupuj po dobrej cenie i zachowaj ją do właściwego momentu“. Dobry inwestor stara się wygrać na zmianie ceny w dłuższej perspektywie. I choć Bitcoin jest cyfrowym złotem o ograniczonej podaży, prognozy na przyszłość mówią, że jego cena może wzrosnąć nawet 10-krotnie w nadchodzących latach.

Inwestowanie w BTC jest prawdopodobnie najłatwiejszym i najbardziej bezwysiłkowym sposobem na zarabianie pieniędzy z Bitcoin. Możesz zacząć trzymać z małymi kwotami. I nie potrzebujesz konkretnej wiedzy. Wszystko, co musisz mieć, aby kupić Bitcoin, to Twoje fundusze, portfel kryptokurwalutowy i sposób, w jaki go kupić.

W Nigerii istnieje kilka krypto walut, takich jak Quidax, NairaEX lub YellowCard, gdzie można kupić Bitcoin w Nairas. Jeśli wolisz kupować Bitcoin anonimowo (bez karty kredytowej) powinieneś szukać giełdy Peer-to-Peer jak LocalBitcoins, Coindirect lub Paxful. Te giełdy nie wymagają sprawdzania tożsamości i działają jako platformy, które łączą użytkowników ze sobą.

2. Handel Bitcoinami

Handel to kolejny popularny sposób na zarabianie pieniędzy z Bitcoinem. Pomimo tego, że opiera się on również na zmianie cen aktywów, handel koncentruje się głównie na krótkoterminowej zmienności. Inwestorzy starają się robić szybkie transakcje kupna i sprzedaży, aby zarobić na wahaniach cen.

Rynek krypto walutowy jest bardzo niestabilnym placem zabaw. Dlatego też handel cyfrowymi walutami wiąże się z większym ryzykiem utraty pieniędzy i wymaga umiejętności i wiedzy przed przystąpieniem do transakcji. Jednak w przypadku, gdy jesteś zdeterminowany, aby nauczyć się strategii handlowych i odczytać wykresy kryptograficzne, handel może stać się obiecującym źródłem dochodu.

Najpopularniejszym sposobem handlu Bitcoins jest inwestowanie na giełdach kryptokurrency. Większość giełd kryptocurrency (jak eToro czy Luno) obsługuje pary transakcyjne Bitcoin-to-fiat, co oznacza, że można kupować Bitcoins za pomocą Nairas lub dolarów amerykańskich. Aby uniknąć oszustw, zawsze szukaj renomowanej, bezpiecznej i płynnej kryptocurrency wymiany walut.

3. Pożyczanie Bitcoinów
Tendencja do udzielania pożyczek w kryptokurcie wybuchła w 2020 r. wraz z rozkwitem sektora finansów zdecentralizowanych (DeFi). Dziesiątki platform do udzielania pożyczek kryptograficznych oferują wysokie oprocentowanie przy pożyczaniu środków. Proszą oni o „zablokowanie“ monet na określony czas w portfelu na swoich platformach, a następnie pożyczają te fundusze do wykorzystania, a następnie zwracają je z nagrodą za pożyczkę.

Aby zacząć pożyczać Bitcoiny należy znaleźć zaufaną platformę pożyczkową z odpowiednim oprocentowaniem. Istnieją dziesiątki platform pożyczkowych takich jak BlockFi, Celsius Network lub YouHodler, które pozwalają na uzyskanie odsetek od Bitcoins.

Istnieje nawet opcja tokenizacji Bitcoins, która pozwala na używanie ich na innych łańcuchach blokowych, takich jak Ethereum. Tokenized Bitcoins jak Wrapped Bitcoin (WBTC) są Bitcoin związane ERC20 tokeny, które reprezentują Bitcoin i są wspierane przez niego 1:1. Pozwalają one również na szybsze transfery i integracje z portfelami Ethereum. Tymczasem Ethereum jest obecnie modną siecią, w której działa większość protokołów kredytowych, a stopy procentowe są najwyższe.

4. Górnicze Bitcoins
Wydobycie kryptokursztynu to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy z Bitcoin w Nigerii. Ogólnie rzecz biorąc, jest to potwierdzanie bloków transakcji Bitcoin i otrzymanie za to nagrody (w Bitcoinach). Jeśli masz jakąś wiedzę, sprzęt i dobre połączenie internetowe, możesz zostać Bitcoin minerałem.

W zależności od Twoich preferencji istnieje kilka sposobów na wydobycie Bitcoinów:

Wydobywanie samemu na własnym sprzęcie.

Górnictwo w basenie.
Górnictwo za pomocą przeglądarki.
Wydobycie na własnym sprzęcie oznacza, że nie musisz dzielić się nagrodą, ale wydatki (koszty energii elektrycznej, pogorszenie jakości sprzętu) również są wyższe.

Wydobycie w basenie jest najbardziej popularną opcją, gdy wydobywasz wraz z innymi górnikami. Oznacza to, że górnicy dołączają do zasobów energii haszowej i zwiększają szanse na potwierdzenie („wygraną“) bloku transakcyjnego Bitcoin. Nagroda jest następnie dzielona po równo pomiędzy górników zgodnie z ich udziałem w sile haszu.

Istnieje również możliwość wydobywania Bitcoinów za pomocą przeglądarek takich jak CryptoTab. Jest to przeglądarka internetowa z wbudowanym algorytmem górniczym, który pozwala użytkownikom na wydobywanie Bitcoins podczas oglądania filmów, czytania lub grania online. Jednak przeglądarka ta jest lepiej znana z wyższych zarobków za pośrednictwem programów polecających niż te z Bitcoin mining.

5. Wymiana kart podarunkowych
Handel kartami upominkowymi jest powszechnym sposobem na zarabianie pieniędzy z Bitcoins w Nigerii. Jeśli masz zapasowe i niewykorzystane karty podarunkowe, internetowe platformy handlu kartami podarunkowymi, takie jak Prestmit lub IGCTrader, są miejscami, gdzie możesz wymienić te karty na waluty cyfrowe.

Zasada jest tu prosta: używasz specjalnych ofert i promosów, aby otrzymać karty podarunkowe po obniżonych cenach, sprzedać je później do Bitcoins i skorzystać ze zmiany ceny. Chociaż handel kartami podarunkowymi jest legalną formą zarabiania Bitcoinów, potrzebujesz dobrej reputacji, aby stać się zaufanym handlowcem. Oznacza to, że sprzedajesz ważne karty podarunkowe z paragonem zakupu jako dowód.