Billionaire Chamath Palihapitiya Predicts Disaster from Exponential BTC Price

TIE zawiera korelację pomiędzy BTC 2020 Bullish Prices a BTC Halving
Miliarder, prezes Virgin Galactic i dyrektor generalny Social Capital, Chamath Palihapitiya, zapisał się w rejestrze, aby nazwać Bitcoin rodzajem ubezpieczenia na wypadek katastrofy. W szczególności ubezpieczenie od podejmowania złych decyzji przez rządy świata.

Ostrzeżenia o chorobie
W wywiadzie, który przeprowadził 23 czerwca 2020 r. na temat „Unchained Podcast“, Palihapitiya przedstawił swoje poglądy na ten temat. Stwierdził, że Bitcoin jest czymś, czego ciężko pracujący ludzie bardzo potrzebują, jako że krypto nie ma związku z konsekwencjami niewłaściwego zachowania się ustawodawców, zasadniczo.

Mimo to, dyrektor generalny ostrzegł, że wzrost cen Bitcoin Future w tym momencie oznaczałby, że system finansowy w ogóle strasznie się pomylił. To z kolei powoduje katastrofalne skutki dla rodziny i przyjaciół, według Palihapitiya.

Wielki sukces za wielką cenę
Krótko mówiąc, Palihapitiya wyjaśnił, że zakład Bitcoin spłacający się oznaczałby, że świat na wolności doświadczył czegoś kataklizmicznie niszczycielskiego. To z kolei spowodowałoby, że wielu ludzi na całym świecie, którym wiele zależy i którzy wiedzą, ponieśliby fatalne konsekwencje, ponieważ nie zabezpieczyli się przed BTC. Do tego stopnia, Palihapitiya powiedział, że prawie chciałoby się, aby to się nie wydarzyło w ogóle.

Palihapitiya zainwestował w Bitcoin sam w 2010 roku, kupiwszy milion Bitcoinów po 80 dolarów za sztukę. Ten pakiet BTC, gdyby został sprzedany w grudniu 2017 roku, dałby mu miliardy dolarów wartości w ramach spłaty, a nawet teraz, stoi jako ogromny wzrost wartości w ogóle. W tym czasie BTC była przedmiotem obrotu za około 9 200 USD, co sprawia, że Palihapitiya już teraz widzi zysk w wysokości 11 400% swoich udziałów.

Massive Gains To Be Had

Dzięki temu łatwo uwierzyć, dlaczego Palihapitiya jest przekonany, że BTC nie jest niczym innym, jak drugą i trzecią generacją kryptokur walut, które z niej pochodzą, takich jak Ethereum (ETH). Przyczyną tego jest fakt, że w porównaniu z innymi, bardziej stabilnymi formami kryptograficznymi, istnieje tak ogromna, asymetryczna opłacalność zakupu Bitcoinu.

Palihapitiya wyjaśnił, że pomysł zainwestowania w Bitcoin ma na celu uczynienie małej kwoty ubezpieczenia finansowego zdolnym do pełnego odzyskania. Zacytował fakt, że udało mu się uzyskać ponad 1000 dolarów z każdego zainwestowanego przez siebie 1 dolara. Dlatego jest przekonany, że każdy powinien zainwestować 1% swojego portfela w Bitcoin.

Wyjaśnił, że inne klasy aktywów, takie jak długi, akcje, towary i tak dalej, są ściśle powiązane z ramami prawnymi danego kraju. Oprócz tego, jest to głęboko związane z rynkiem finansowym jako całością, co czyni je przedmiotem kaprysów całego świata finansowego.